Implanty

IMPLANTY

Jest to najnowocześniejsze i najbardziej naturalne rozwiązanie w przypadku braków zębowych. Zapewnia całkowity komfort użytkowania, ponieważ zastępuje naturalne zęby.

Implant jest to sztuczny korzeń wykonany z tytanu, który stanowi podstawę do odbudowy zęba. Tytan jest metalem doskonale tolerowanym przez organizm człowieka, co powoduje szybkie zintegrowanie się wszczepu z kością , a w  procesie gojenia trwającym kilka miesięcy – zrasta się z kością na stałe.  Istnieje możliwość wszczepienia tylu implantów, ile jest brakujących zębów. Można również wykonać kilka wszczepów i stworzyć podparcie dla późniejszej pracy protetycznej.  Należy pamiętać, że dobór najlepszego rozwiązania zawsze ustalany jest po konsultacji z lekarzem.

Pierwsza wizyta:
Konsultacja implantologiczna pozwala na określenie warunków  do implantacji na podstawie tomografii komputerowej oraz badania wewnątrzustnego. Obywa się proces kwalifikacji oraz przygotowania do zabiegu.
Konsultacja jest bezpłatna- w cenie zabiegu.

Druga wizyta:
Część chirurgiczna- zabieg wszczepienia implantu śródkostnego. Zabieg trwa około godziny, jest całkowicie bezbolesny.

Trzecia wizyta:
Część protetyczna- zaopatrzenie pracą protetyczną.
Po okresie gojenia się wszczepu (od 2 do 6 miesięcy) wykonuje się na nim odbudowę protetyczną. Jej cena jest zróżnicowana i zależy od rodzaju odbudowy i użytych materiałów

Między etapami pracy konieczne są kontrole- są one u nas w cenie zabiegu.