Endodoncja

 

ENDODONCJA

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i systemu kanałowego korzeni zębów,chemo-mechanicznym opracowaniu, a następnie szczelnym wypełnieniu materiałami specjalnie do tego celu stworzonymi. 
 
Dzięki ogromnemu rozwojowi stomatologii możemy uratować zęby, które jeszcze do niedawna skazane były na usunięcie. Należy również podkreślić, iż ząb z zakażoną miazgą jest ogniskiem bakteryjnym i może zagrażać całemu organizmowi.
 
W naszych gabinetach oferujemy najwyższy standard leczenia. Należymy do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i postępujemy zgodnie z najnowszymi procedurami.
 
Dzięki pracy z użyciem mikroskopu zabiegowego LEICA, koferdamu, znieczulenia komputerowego Quicksleeper oraz nowoczesnego mikrosilnika VDW Gold do opracowania i wypełniania kanałów jesteśmy w stanie uratować zęby zagrożone usunięciem. 
 
UWAGA: U nas leczenie pod mikroskopem, znieczulenie, koferdam oraz zdjęcia rentgenowskie przed, w trakcie i po leczeniu oraz późniejsze kontrole w cenie zabiegu!